09358159773 09903357707

امنیت و مشکلات زالو درمانی

خرید و فروش زالو و روغن زالو دانستنی ها امنیت و مشکلات زالو درمانی
امنیت و مشکلات زالو درمانی

دانستنی ها

امنیت و مشکلات زالو درمانی

ارسال شده توسط سید میثم تقیان

عفونت شایعترین مشکل زالو درمانی است که در 2-36% بیماران رخ می­دهد. سویه­های باکتریایی متعدد رخ داده در این عفونت­ها شامل آئروموناس، سودوموناس، و ویبریو، باسیل­های گرم مثبت هستند، آئروموناس هیدروفیلا که می­تواند منجر به پنومونی، نکروز عضلانی، ایست شاخک­ها و حتی سپتی سمی شوند. از آنجایی که آ. هیدروفیلا مقاوم به پنی­سیلین و سفالوسپورین­های نسل اول است، رژیم درمانی چنین عفونت­هایی باید شامل آمینوگلیکوزیدها، فلوروکوینولون­ها باشد. از سوی دیگر، هیچ گزارشی مبنی بر بیماری­های منتقل شده از راه زالو درمانی وجود ندارد، با این حال، به پزشکانی که از زالو درمانی استفاده می­کنند توصیه شده از هر زالو یکبار استفاده کنند.

گزارشات بسیاری وضعیت­های ازدیاد حساسیت موضعی را شامل خارش، تشکیل تاول، نکروزهای اولسراتیو و حتی تخریب بافت موضعی (مرگ سلول­هی شاخی) که ممکن است نتیجه­ی حضور برخی سموم در بزاق زالو باشد مطرح کرده­اند. از دست دادن خون به دلیل هموراژ و زهم­های پوستی طولانی شده به جا مانده توسط نیش­های زالوی کامل بهبود نیافته به عنوان مشکلات پس از زالو درمانی گزارش شده­اند.

نتیجه گیری:

به عنوان نتیجه، زالو درمانی یک عمل درمانی محبوب در میان تمام دوران­ها برای طیف گسترده­ای از بیماری­ها بوده و به عنوان یک درمان خانگی غیر علمی توسط درمانگرهای سنتی استفاده شده است. امروزه، زالو به عنوان یک داروی معاصر با کاربردهای کمتر بازگشته، که توسط مطالعات علمی و گزارشات موردی متعددی ثابت و حمایت شده است. زالو درمانی در زمینه­ی جراحی پلاستیک و بازسازی انتظار می­رود که اهمیت فراوانی داشته باشد، به دلیل راحتی استفاده از زالو و عوارض جانبی کاهش یافته. بنابراین، تلاش بیشتری باید برای بهبود این استفاده صورت گیرد. تحقیقات بیشتر همچنین برای ارزیابی کارایی و امنیت درمان دیابت و سرطان نیاز است.

نوشته شده توسط سید میثم تقیان

خرید و فروش انواع زالو در تمامی فصول سال بدون واسطه و با بهترین قیمت : 09358159773 - 09903357707

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *