09358159773 09903357707

کاربردهای درمانی زالو

کاربردهای درمانی زالو

دانستنی ها

کاربردهای درمانی زالو

ارسال شده توسط سید میثم تقیان

حیوانات خونخوار شامل زالوها با این قابلیت شناخته می­شوند که ترکیبات فعال زیستی در ترشحات خود، به خصوص در بزاقشان دارند. کرم­های حلقوی خونخوار، زالو ها، از ابتدای تمدن برای اهداف درمانی استفاده شده­اند. مصریان باستان، هندی­ها، یونانیان و پزشکان عرب از زالوها برای گستره­ی وسیعی از بیماری­ها استفاده می­کردند، که از استفاده­ی سنتی برای خونریزی برای بیماری­های مزمن سیستمیک شامل بیماری­های پوستی، ناهنجاری­های سیستم عصبی، مشکلات سیستم ادراری و تناسلی، التهاب، و مشکلات دندان شروع می­شده است. اخیراً، تحقیقات گسترده­ای بر روی بزاق زالو حضور گستره­ای از پپتیدهای فعال زیستی[1]  و پروتئین­ها شامل آنتی ترومبین (هیرودین، بوفرودین)، ضد انعقاد (کالین، ساراتین)، مهارکننده­های فاکر Xa (لفاکسین)، ضد میکروب­ها (تروماسین، ترومایزین) و دیگران را نشان داده است. متعاقباً، زالو به عنوان یک درمان خانگی جدید برای بسیاری از ناهنجاری­های مزمن و تهدید کننده­ی حیات همچون مشکلات قلبی عروفی، سرطان، متاستاز و بیماری­های عفونی بازگشته است. در قرن بیستم، زالو درمانی خود را در جراحی پلاستیک و جراحی میکرو به عنوان یک ابزار محافظت کننده علیه گرفتگی وریدی خود را اثبات کرده و به عنوان حفظ کننده­ی اجزای کار گذاشته شده عمل می­کند. علی رغم خصیصه­های موثر زالو درمانی، امنیت، و پیچیدگی­های زالو درمانی هنوز مورد بحث است.

حیوانات خونخوار که از خون طعمه تغذیه می­کنند با ترشح ترکیبات فعال زیستی متعدد به خصوص ضد انعقاد­ها از غده­های بزاق خود، از انعقاد خون جلوگیری می­کنند. در بین ارگانیسم­های مکنده­ی خون، زالو یک مثال متمایز از یک بی مهره است که مکانیزم بسیار پیشرفته­ای دارد که توسط آن از انعقاد خون جلوگیری می­کند. در طی قرن­ها، زالوها توجه درمانگرهایی را که از زالو درمانی برای گستره­ی وسیعی از بیماری­ها استفاده می­کنند به خود جلب کرده­اند. برای اهداف درمانی گترده، سویه­های پزشکی اروپایی زالو، هیرودو مدیسینالیس[1]، که همچنین به نام زالوهای درمانگر شناخته می­شوند، توسط گستره­ای از پزشکان، در مقایسه با سویه­های امریکایی یعنی هیرودو دکورا[2] که به دلیل اندازه­ی کوچکترش و شکاف سطحی تری که روی پوست طعمه­اش ایجاد می­کند

خون کمتری را می­تواند بمکد، ترجیح داده شده است. به علاوه، بسیاری از سویه ها همچنین به عنوان ابزارهای پزشکی در نظر گرفته شده­اند، همچون هیرودیناریا ملنیلنسیس، هیرودو نیپونیا، هیرودو وربنا، هیرودو اورینتالیس و همانتریا دپریسا.

مقاله­ی مروری حاضر اهمیت زالو­ها را به عنوان یک منبع مکمل درمان پزشکی برای بسیاری از بیماری ها شامل بیماری­های قلبی عروقی، جراحی پلاستیک، سرطان و متاستاز، دیابت ملیتوس، و کاربرد آن را در بیماری­ها عفونی خلاصه می­کند.

برچسب , , , , , ,

نوشته شده توسط سید میثم تقیان

خرید و فروش انواع زالو در تمامی فصول سال بدون واسطه و با بهترین قیمت : 09358159773 - 09903357707

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *